Aktualności

Jak szukać pracy i nie zwariować?

clock Czerwiec 21, 2016

Szukanie pracy jest jednym z najbardziej stresujących zajęć. Prawie każdy z nas ma to za sobą lub – niestety – przed sobą. Jak przetrwać ten trudny okres bycia bezrobotnym i szybko znaleźć pracę?

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo sposobów na szukanie pracy. Jednak chyba najbardziej powszechne jest przeglądanie ofert zamieszczanych w internecie. Jeśli szukasz zatrudnienia, powinieneś codziennie je przeglądać i staranie selekcjonować. Nie wysyłaj swoich aplikacji byle gdzie, tylko do firm, w których naprawdę się widzisz. To zaoszczędzi Twój czas, i przede wszystkim stres związany z ponownym szukaniem zatrudnienia.

Szukać pracy możesz również za pośrednictwem rodziny i znajomych. Daj znać swoim bliskim, że jesteś w trakcie szukania pracy, a może okaże się, że w firmie przyjaciela, szwagra twojej żony, szukają osoby na stanowisko, na które idealnie się nadajesz. Pamiętaj, że kto pyta, nie błądzi.

Ważne jest, żeby przeglądać oferty pracy regularnie, ale nie obsesyjnie. Szukanie pracy 24 h na dobę nie będzie służyć twojemu zdrowiu psychicznemu. Panika, która ogarnia Cię za każdym razem, gdy patrzysz na milczący telefon, może skutecznie zdołować. W związku z tym, postaraj się nie przejmować, gdy szukanie zatrudnienia zajmuje ci zbyt wiele czasu, tylko rób swoje i konsekwentnie wysyłaj swoje CV.

Jeśli tylko pozwalają Ci na to, twoje finanse, postaraj się, aby okres bezrobocia zaowocował czymś pożytecznym w twoim rozwoju zawodowym. Pomyśl o zapisaniu się na jakiś kurs lub skorzystaj z porady doradcy zawodowego, który pomoże wskazać ci kierunek, którym powinna przebiegać twoja kariera.

Pamiętaj również, że pomocną rękę mogą ci podać agencje pracy tymczasowej, z którymi współpracuje coraz więcej pracodawców.

Jeśli szukasz pracy, zgłoś się do agencji zatrudnienia Lagdiw. Nasi specjaliści pomogą Ci znaleźć pracę marzeń!