Aktualności

Sezonowa praca za granicą – dlaczego warto?

clock Lipiec 18, 2016

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego obecnie ponad 2 milionów Polaków pracuje i mieszka za granicą. W okresie wakacyjnym wyjeżdża też dużo młodych ludzi, którzy zamiast odpoczywać przed kolejnym rokiem nauki, wolą wyjechać za granicę i zarobić.

Sezonowych ofert pracy za granicą nie brakuje. Najwięcej propozycji pracy można znaleźć w branży gastronomicznej, czy rolnictwie. To, co najbardziej skłania ludzi, decydujących się na wyjazd za granicę, to atrakcyjne zarobki. – Już od dwóch lat, co wakacje jeżdżę do Niemiec, gdzie pracuję jako kelnerka. Mam tam zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie. Zarabiam ok 10 euro za godzinę, do tego dochodzą napiwki, więc jestem naprawdę bardzo zadowolona – przyznaje Olga, studentka z Wrocławia. Pomijając aspekty finansowe, taki wyjazd, sprawia również postępy w nauce i przyswajaniu języka obcego. – Gdy pojechałam do Niemiec pierwszy raz, mój niemiecki był na poziomie bardzo podstawowym. Jednak z czasem, gdy się osłuchałam, mogłam bez problemu dogadać się z każdym – dodaje zadowolona Olga.

Jak widać, podjęcie sezonowej pracy za granicą daje same korzyści. Rzecz jasne, najbardziej przekonujące są te natury finansowej. – Dzięki zarobionym pieniądzom, mogłam bez stresu rozpocząć pierwszy rok studiów we Wrocławiu. Polecam każdemu taką formę spędzania wakacji, bo to wspaniałe doświadczenie – przekonuje Olga.

Sezonową pracę za granicą oferują głównie agencje pracy tymczasowej. Sprawdź nasze oferty pracy i skontaktuj się z zespołem z Agencji Lagdiw.