Zatrudnienie obcokrajowców
Oferta rekrutacji i zatrudnienia obcokrajowców dla firm w Polsce

Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie mile widziani są pracownicy ze Wschodu – Rosji, Białorusi, Ukrainy i Uzbekistanu – znakomicie wyszkoleni i chętni do pracy. Zatrudnianie cudzoziemców spoza UE wiąże się jednak z dodatkowymi formalnościami i wielu pracodawców obawia się, że nie poradzi sobie z nimi. Warto więc zaufać profesjonalistom. Agencja Zatrudnienia Lagdiw to firma, która już od lat pośredniczy w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce i wywiązuje się z tego zadania znakomicie.

Zatrudnij obcokrajowca – to nic trudnego

kolo_v2

Zatrudnienie cudzoziemca na umowę zlecenie i umowę o pracę wcale nie musi być trudne. Owszem, zarówno pracownicy ze Wschodu, jak i polscy pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę, że procedura może być skomplikowana. Wysoki poziom komplikacji wynika jednak przede wszystkim z tego, że tak jedna, jak i druga strona nie zawsze zna procedury, jakie obowiązują w tym zakresie. Dzięki Agencji Zatrudnienia Lagdiw nie jest to już jednak problemem.

Co może zaoferować agencja?

Tym, co wyróżnia Agencję Zatrudnienia Lagdiw na tle firm, które z nią konkurują, jest doświadczenie, zatrudnianie obcokrajowców jest bowiem tym, czym zajmuje się ona od lat. Bez względu więc na to, czy pracodawca jest zainteresowany zatrudnianiem cudzoziemców na umowę o pracę, czy na umowę zlecenie zdecydowana większość obowiązków spoczywa na agencji. To ona:

  • zajmuje się rekrutacją,
  • reguluje kwestie formalne z PUP,
  • ponosi odpowiedzialność prawną za rzetelność administracji kadrowo-płacowej i legalność zatrudnienia,
  • dba o badania lekarskie niezbędne wówczas, gdy organizuje się zatrudnianie obcokrajowców,
  • prowadzi kontrolę specjalisty nad pracownikiem,
  • pośredniczy w załatwianiu formalności, gdy w grę wchodzi przedłużenie wizy.

lagdiw-tabelka

Na co może liczyć pracownik?

Z zatrudnianiem cudzoziemców przez agencję pracy tymczasowej wiążą się korzyści dla samych zatrudnionych. Zatrudnienie obcokrajowca w Polsce nie tylko przebiega szybciej, ale również odbywa się w mniej stresującej atmosferze. Pracownik ze Wschodu powinien mieć więc ważną wizę i chęci do pracy, działająca we Wrocławiu i w Warszawie agencja jest zaś w stanie zaoferować mu opiekę w jego ojczystym języku, pomoc prawną, a także wyżywienie i zakwaterowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zatrudnianie cudzoziemca przez pośrednika – korzyści dla pracodawcy

Potencjalny pracodawca nie musi już obawiać się, że z zatrudnianiem cudzoziemców na umowę zlecenie i umowę o pracę wiążą się formalności, których nie da się pokonać. Jego obowiązki ograniczają się więc do:

  • przeprowadzenia szkolenia BHP,
  • wdrożenia pracownika,
  • dokonania oceny osoby zatrudnionej.

Nie warto więc rezygnować z szansy na nawiązanie współpracy z kompetentnymi osobami, którym można zaufać!