Zatrudnienie ukraińca
Oferta rekrutacji pracowników z Ukrainy dla polskich firm

Myśląc o zatrudnieniu obcokrajowca, musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

1. Gdzie znajdziesz odpowiedniego pracownika?
2. Jak zatrudnić pracownika legalnie?
3. Jak sprawdzić jego kwalifikacje?
4. Co z barierą językową?
5. Gdzie pracownik będzie zakwaterowany?
6. Co zrobić kiedy skończy się wiza?
7. Co w przypadku gdy pojawia się problem z pracownikiem?
8. Co w chwili w której pojawią się problemy w urzędach?
9. Czy twojej firmie grożą jakieś konsekwencje jeżeli coś pójdzie nie tak?
10. Jak uniknę nieuczciwych pośredników?

To tylko 10 najczęściej zadawanych pytań, a pewnie masz ich wiele więcej…

Czy już zaczynasz się domyślać kto zna odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących zatrudnienia?

Jeżeli jeszcze czytasz ten tekst to znak, że nie znalazłeś się tu przypadkiem. Jesteś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Skontaktuj się z nami, a eksperci z Lagdiw odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania i pokażą najkorzystniejsze rozwiązania dla twojej działalności.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy jest o wiele łatwiejsze niż z wielu innych krajów poza Unią, jako że podlegają nieco prostszym (ale nadal wielu) procedurom. Każdorazowo trzeba jednak dopełnić mnóstwa obowiązków prawnych, by zatrudnienie obywatela Ukrainy było możliwe. Pracownicy z Ukrainy są zdolni, tani, często stanowią też wykwalifikowaną siłę roboczą. Zamiast samemu kłopotać się załatwianiem formalności związanych ze składaniem stosownych oświadczeń czy prowadzeniem rekrutacji na odległość, warto to powierzyć profesjonalnej firmie – Lagdiw.

O firmie Lagdiw

Lagdiw to certyfikowana przez Izbę Pracodawców Polskich Agencja Pracy Tymczasowej. Od lat aktywnie wspieramy przedsiębiorców z Polski i Unii Europejskiej w optymalizacji procesów HR.

Lagdiw jest nowoczesną agencją pośrednictwa pracy, z siedzibą w Warszawie i we Wrocławiu. Zajmuje się pośredniczeniem między rekruterem a pracownikiem, zarówno w przypadku prac stałych, czasowych, jak i pomaga przeprowadzać rekrutację na dane stanowisko, albo wysyłać na szkolenia przyszłych pracowników. Firma zdobywała doświadczenie nie tylko na terenie Polski, ale i poza granicami naszego kraju. Stąd też doskonale orientuje się w potrzebach obu stron i wyręcza je w załatwianiu wielu problematycznych formalności. Posiada nawet aktualny certyfikat Izby Pracodawców Polskich, potwierdzających jej doskonałą renomę.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy

kolo_v2

Zatrudnianie cudzoziemców z Ukrainy stało się w naszym kraju niezwykle popularne. Ludzie do pracy z Ukrainy posiadają dobrą renomę jako pracownicy – często są dobrze wykwalifikowani, a nawet jeśli nie posiadają jakichś umiejętności, bardzo chętnie zgadzają się na odbycie szkoleń. Są zadowoleni, bo wysoki przelicznik złotówki na hrywnę ukraińską pozwala im bardzo dobrze u nas zarobić. W tym momencie 1 polski złoty to blisko 7 hrywien. Dla polskiego pracodawcy są zaś o wiele tańszymi pracownikami niż sami Polacy.

Nic dziwnego, że na tak wielu stronach i forach z ogłoszeniami pojawia się wpis: „zatrudnię Ukraińców”, „rekrutacja pracowników z Ukrainy”, „pracownicy z Ukrainy praca”, „zatrudnienie Ukraińców w Polsce”, „zatrudnię pracownika z Ukrainy”, „zatrudnię Ukraińców do pracy”, „zatrudnienie osoby z Ukrainy”. Ofert jest mnóstwo! Warto wiedzieć, że Ukraińcy je przeglądają, jednak ani oni nie mogą być pewni uczciwości pracodawcy, ani pracodawca kompetencji potencjalnego pracownika. A przedstawiciele tego narodu znajdują zatrudnienie w wielu ważnych branżach – opiece nad dziećmi, jako elektrycy, magazynierzy, monterzy, kierowcy, kelnerzy… Jednym słowem, wszystko to jest praca z ludźmi lub prace techniczne, specjalistyczne, które muszą być wykonane dobrze i z odpowiednim podejściem.

Zatrudnianie obcokrajowców z Ukrainy – formalności

Zatrudnianie Ukraińców jest możliwe tylko po dopełnieniu wszystkich formalności prawnych, do których zaliczamy:

 • wybranie zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS, zaświadczenia z Urzędu Gminy o powierzchni fizycznej i przeliczeniowej gospodarstwa rolnego (jeśli to konieczne), bądź wpisu do KRS lub wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
 • zarejestrowanie stosownego oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi (powinno zostać złożone w Powiatowym Urzędzie Pracy, odpowiadającym miejscu pobytu stałego lub siedzibie podmiotu, który oferuje pracę)
 • przekazanie zarejestrowanego oświadczenia obcokrajowcowi, który dzięki niemu może ubiegać się o wizę
 • zarejestrowanie oświadczenia w systemie SYRIUSZ
 • otrzymanie przez pracownika zezwolenia na pracę, wydawanego przez wojewodę właściwego dla siedziby pracodawcy

Pracownicy z Ukrainy – pośrednictwo

lagdiw-tabelka

Ludzie z Ukrainy do pracy są często poszukiwani, jednak pracodawców przeraża konieczność przejścia całej, skomplikowanej procedury zdobycia pozwoleń. Zatrudnienie Ukraińca nie jest w tym momencie łatwe, jednak współpracując z odpowiednią agencją pośrednictwa pracy można mieć pewność natrafienia na najlepszą, odpowiednią na dane stanowisko osobę, a poza tym ustrzec się konieczności czuwania nad wszystkimi procedurami. Zyskuje na tym również pracownik z Ukrainy, który dzięki Lagdiw musi jedynie załatwić wizę. Agencja pracy zajmuje się zaś:

 • prowadzeniem rekrutacji
 • załatwianiem formalności w PUP
 • znalezieniem zakwaterowania dla zatrudnianego Ukraińca w Polsce
 • załatwianiem badań lekarskich (organizacją ich przeprowadzenia)
 • sprawowaniem pieczy specjalisty nad pracownikiem
 • przedłużeniem wizy z pozwoleniem na pracę, jeśli obie strony tak postanowią

Dzięki temu firmy zatrudniające Ukraińców muszą tylko zająć się sprawami organizacji i przeprowadzenia stosownych szkoleń BHP, wdrożeniem pracownika z Ukrainy zatrudnionego dzięki agencji w firmie i ukazaniem mu dokładnie, jak ma wykonywać powierzoną pracę, a także dokonaniem jego późniejszej oceny, co będzie decydujące dla ewentualnego przedłużenia współpracy. Warto wiedzieć, że w tym przypadku zatrudnienie cudzoziemca z Ukrainy nie będzie się wiązało z ponoszeniem odpowiedzialności prawnej za rzetelność administracji kadrowo-płacowej i legalności jego przebywania oraz pracy w Polsce. Wszystkim tym zajmuje się Lagdiw! Agencja stwarza bezpieczne warunki dla obu swoich klientów – tak firmy, która szuka do zatrudnienia obywateli Ukrainy, jak i właśnie obcokrajowców, którzy mają zostać pracownikami.

Pośrednictwo pracy Ukraina – czy warto?

Jeśli zatrudnienie obcokrajowca z Ukrainy – bądź osoby z jakiegokolwiek innego kraju – jest Twoim celem, jednak zastanawiasz się między innymi:

 • Gdzie znajdziesz odpowiedniego pracownika?
 • Jakich formalności musisz dopełnić, by mógł pracować legalnie?
 • W jaki sposób możesz sprawdzić jego kwalifikacje?
 • Jak przedłużyć pracownikowi wizę?
 • Co zrobić, jeśli będzie stwarzał trudności?
 • Jak rozwiązać problemy w urzędach?

Dobrze trafiłeś! Pośrednictwo pracy dla pracowników z Ukrainy i innych państw Lagdiw świadczy usługi na najwyższym poziomie i ma już mnóstwo doświadczenia – dzięki czemu wie, jakie kłopoty można napotkać i jak sobie z nimi właściwie radzić. To biuro pośrednictwa pracy dla Ukraińców zajmie się wszystkimi, najważniejszymi rzeczami – pracujący zaś eksperci odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania, które w takiej sytuacji na pewno Cię nurtują! Z agencją pracy tymczasowej dla Ukraińców zyskasz solidnego pracownika – dbamy o to, by nie było bariery językowej, by zawód odpowiadał kwalifikacjom lub możliwościom danej osoby, by wszystko odbyło się bez trudności. Dzięki nam już wiele firm sporo zyskało, między innymi w krótkim czasie obniżając koszty funkcjonowania, zwiększając zyski, uzyskując większą elastyczność kadrową oraz konkurencyjność rynkową.

Agencja zatrudnienia Ukraińców – kontakt

Po wpisaniu w okno wyszukiwarki internetowej fraz „agencja pracy Ukraina”, „pracownicy Ukraina”, „agencja pracy Ukraińcy”, „agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy”, „agencja pracy pracownicy z Ukrainy”, „agencja pracy tymczasowej pracownicy z Ukrainy”, albo dowolnej, podobnej pojawia się mnóstwo ofert, które bardziej lub mniej odpowiadają potrzebom konkretnej osoby, choć przedstawiają się jako najlepsze na rynku. Z podobnymi agencjami trzeba jednak postępować ostrożnie – nie tak dawno głośna była afera dotycząca oszukanych sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy pełni nadziei przyjechali do pracy, gdy tymczasem okazało się, że żadnej pracy im nie załatwiono. Mnóstwo biur jest nieuczciwych, więc tym bardziej warto oprzeć się na sprawdzonych rozwiązaniach, doświadczonej agencji zatrudnienia Ukraińców, która posiada stosowny certyfikat i pomogła już wielu osobom – czyli na firmie Lagdiw.