Oferta leasingu pracowniczego dla polskich firm

W LAGDIW doskonale wiemy, że o dobrego pracownika nie jest dzisiaj łatwo. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i pomagamy im w szukaniu ludzi, którzy pasują do ich wizji rozwoju firmy. Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być leasing pracowniczy. Sprawdź, na czym polega leasing i jakie korzyści daje wypożyczenie pracownika.

 

Co to jest leasing?

Leasing polega na wypożyczaniu pracowników innemu pracodawcy. Najczęściej przebiega on na zasadzie porozumienia pomiędzy firmami, ale jest możliwy także za pośrednictwem agencji pracy, choć wtedy mówimy raczej o „zatrudnieniu tymczasowym”. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne w Polsce. Choć oparta o leasing praca nie doczekała się jeszcze spójnej regulacji prawnej, absolutnie bezsprzecznym wymogiem jest zawarcie pomiędzy wszystkimi zamieszanymi podmiotami szczegółowej umowy. Powinna ona regulować warunki urlopu, wysokość wynagrodzenia, stanowisko i rodzaj wykonywanej pracy.

 

Kiedy warto rozważyć wypożyczenie pracowników?

 • w sytuacji, gdy zachodzi konieczność szybkiego zastąpienia nieobecnych pracowników,
 • podczas intensyfikacji prac, kiedy zaczyna doskwierać tymczasowy niedobór rąk do pracy (z tego powodu dużą popularnością cieszy się wynajem pracowników budowlanych),
 • gdy w Twojej firmie potrzebna jest realizacja jakiegoś rzadko powtarzającego się zadania lub zupełnie jednorazowa praca (leasing będzie wtedy najlepszym możliwym rozwiązaniem),
 • wypożyczenie pracownika w innej firmie to także dobra metoda w sytuacji, gdy Twoim pracownikom brakuje niezbędnych uprawnień do wykonania konkretnego zadania.

 

Co możemy Ci zaoferować?

Jeśli zdecydujesz się współpracować z naszą firmą, zrealizujemy za Ciebie wszelkie kwestie rekrutacyjne, administracyjne i płacowe związane z zatrudnieniem dodatkowych pracowników. Najpierw namierzymy pracowników odpowiadających Twoim wymaganiom, a następnie załatwimy wszystkie urzędowe sprawy i konieczne zezwolenia. Przejmiemy na siebie odpowiedzialność prawną i całą papierkową robotę, a Ty będziesz mógł w pełni skupić się na rozwoju swojej firmy. Oto kilka wymiernych korzyści, jakie zyskasz jako leasingobiorca:

 • obniżka stałych kosztów pracy i realne oszczędności oparte na polityce minimalnego zatrudnienia,
 • redukcja zbędnych etatów i wyeliminowanie ryzyka zwolnień,
 • bezproblemowe zastępstwo stałych pracowników w razie chorób, szkoleń lub urlopów,
 • błyskawiczna realizacja potrzeb – w przypadku outsourcingu procedurę rekrutacyjną można domknąć nawet w ciągu doby,
 • napływ sprawdzonych, wykwalifikowanych pracowników – wielu naszych klientów jest tak zadowolonych z umiejętności zaproponowanych im osób, że decydują się zatrudnić je na stałe,
 • pełna elastyczność: zawsze możesz zrezygnować ze współpracy albo wymienić jednego pracownika na innego,
 • minimum formalności – to LAGDIW zajmie się za Ciebie przygotowaniem umów, wystawianiem PIT-ów, ubezpieczeniami, składkami ZUS, badaniami lekarskimi, rozliczeniami urlopów, szkoleniami BHP i samymi wypłatami.

Interesuje Cię leasing pracowników? Mamy siedziby w Warszawie i we Wrocławiu, ale działamy na terenie całego kraju, a nawet kontynentu. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do zakładki KONTAKT.