Rekrutacja pracowników
Oferta rekrutacji pracowników dla polskich firm

Źle dobranych pracowników można porównać do bomby z opóźnionym zapłonem

blond girl with headphones

Zatrudnienie nie właściwego pracownika to:

 • niepotrzebne koszty,
 • niezrealizowane plany,
 • utrata potencjalnych klientów i renomy,
 • spadek produktywności innych pracowników,
 • strata czasu na przeprowadzone szkolenia,
 • frustracja przełożonych.

Badania, które przeprowadziliśmy wśród przedsiębiorców pokazały, że najczęstsze powody, dla których zatrudniono niewłaściwego pracownika to:

40% – potrzeba szybkiego zastąpienia pracownika, który zrezygnował z pracy;
25% – współpraca nie była owocna;
24% – pracodawca nie zweryfikował kompetencji i doświadczenia pracownika;
11%pracodawca nie sprawdził rekomendacji.

Dlaczego warto inwestować w fachową rekrutację personelu?

Rekrutacja to proces absolutnie fundamentalny dla rozwoju każdej firmy. Niestety, jest to także kwestia szalenie delikatna i wymagająca pewnego obycia. Nie wystarczy wybór pierwszych lepszych kandydatów czy najem pracowników, którzy po pewnym czasie zaczną przynosić straty dla przedsiębiorstwa. Zatrudnienie powinna poprzedzić fachowa selekcja pracowników przeprowadzona z zachowaniem wszystkich istotnych zasad.

Różne firmy mają różne strategie rekrutacyjne – część stara się z tym uporać samodzielnie albo posiada wyodrębnione działy zajmujące się tylko tym zagadnieniem, a część zleca to zadanie podmiotom zewnętrznym. Niewątpliwie najlepsze efekty daje rekrutacja specjalistyczna. Zatrudnienie pracownika, na którym będzie można polegać, to cel każdego pracodawcy, a fachowe usługi rekrutacyjne to prosta droga do osiągnięcia upragnionych rezultatów.

Czy to się opłaca?

Pomoc specjalistów jest i zawsze będzie rozwiązaniem kosztowym. Firmy rekrutacyjne skupiają ludzi, którzy zdobyli kierunkowe wykształcenie, są zorientowani formalnie i posiadają odpowiedni zestaw cech interpersonalnych. Nie inaczej działa Lagdiw. Nie martw się jednak wydanymi w ten sposób pieniędzmi – każda złotówka zwróci się po wielokroć. Prawdziwym skarbem jest dzisiaj dobry, zaangażowany pracownik. Jeśli jesteś dobrym, rozsądnym przedsiębiorcą, prawdopodobnie nie trzeba Cię przekonywać, że jakość zawsze wygrywa z oszczędnością. Zresztą – inwestycja w usługi rekrutacyjne wiąże się z ograniczeniem pewnych wydatków, np. tych związanych z publikacją ogłoszeń.

Czy wiesz, że aż 40% sytuacji, w których zatrudniono niewłaściwego pracownika, wynika z potrzeby znalezienia szybkiego zastępstwa? Z kolei blisko 1/4 nietrafionych zatrudnień wiąże się z pominięciem etapu weryfikacji doświadczenia i kompetencji kandydata. Nie od dziś wiadomo, że pośpiech i stres to najgorsi z możliwych doradców. Żeby uniknąć strat finansowych i wizerunkowych, a także zminimalizować ryzyko przykrej pomyłki, po prostu zaufaj jednej z najlepszych agencji rekrutacyjnych w Polsce. Zapobiegniesz frustracji, zaoszczędzisz czas i pieniądze, a przy tym zdejmiesz ze swoich barków ten odpowiedzialny obowiązek.

Na co możesz liczyć zlecając rekrutację i selekcję Lagdiw?

Choć na rynku działają rozmaite agencje rekrutacyjne, Lagdiw wysuwa się na pozycję lidera w swojej branży. Jesteśmy agencją pośrednictwa pracy, która oferuje polskim firmom najlepszej jakości usługi rekrutacyjne. Zajmujemy się dosłownie wszystkim: interesują nas zarówno rekrutacja i selekcja pracowników, jak i zatrudnienie, a nawet wynajem pracowników. Mamy siedziby w Warszawie i we Wrocławiu, ale działamy w zasadzie na terenie całej Unii Europejskiej, a także poza jej granicami.

 • Profesjonalne ogłoszenie rekrutacyjne zaprojektowane przez doświadczonych konsultantów naszej agencji;
 • Trafny wybór nośników ogłoszeń rekrutacyjnych, dzięki któremu będą docierały do jak największej liczby odpowiednich kandydatów;
 • Oszczędność wydatków w obszarze publikacji ogłoszeń rekrutacyjnych;
 • Oszczędność czasu potrzebnego na preselekcję CV i listów motywacyjnych, otrzymywanych podczas rekrutacji oraz do przeprowadzenia szczegółowych rozmów kwalifikacyjnych;
 • Profesjonalny wizerunek, dzięki dokładnie przygotowanym wywiadom kwalifikacyjnym, przeprowadzanym w komfortowych warunkach biura agencji;
 • Pełny raport z przebiegu procesu rekrutacyjnego;
 • Możliwość zorganizowania spotkania rekomendowanych kandydatów u klienta;
 • Przeprowadzenie dokładnych badań predyspozycji zawodowych;
 • Rzetelna weryfikacja referencji kandydata.

Znajdziemy dla Ciebie idealnych ludzi

Zatrudnienie w Polsce i za granicą, a zwłaszcza sama rekrutacja pracowników, to nasz chleb powszedni. Posiadamy zarówno wiedzę, jak i predyspozycje, które pozwalają nam nadawać firmom  pożądany kierunek rozwoju. Oto, jak przebiega wieloetapowy proces rekrutacji przy naszym wsparciu:

 1. W wyniku wspólnej rozmowy opracowujemy profil idealnego kandydata.
 2. Tworzymy profesjonalny projekt ogłoszenia rekrutacyjnego, które dzięki dobrym nośnikom dociera do dużej liczby zainteresowanych.
 3. Korzystając z nadesłanych zgłoszeń, a także naszej sieci kontaktów i ogromnej bazy danych, wyodrębniamy te kandydatury, które odpowiadają Twoim założeniom.
 4. Jako firma rekrutująca pracowników przeprowadzamy wstępną selekcję za ciebie. Nie tylko dokładnie analizujemy CV i referencje, ale też rzetelnie weryfikujemy zawarte w nich informacje na drodze rozmów telefonicznych.
 5. Przeprowadzamy w naszym biurze wieloetapowe rozmowy kwalifikacyjne, podczas których nie może zabraknąć żadnego ważnego pytania. Jako wyszkoleni specjaliści zwracamy uwagę na każdy szczegół.
 6. Potwierdzamy predyspozycje i kompetencje zawodowe kandydatów w oparciu o wymierne testy. Każdy etap rekrutacji zostaje zarejestrowany i udokumentowany, dzięki czemu możesz zapoznać się z raportem w dowolnym momencie.
 7. Na koniec wyłaniamy przynajmniej dwóch kandydatów – zamiast wybierać spośród tysięcy zgłoszeń, podejmujesz jedynie finalną decyzję.